Blížiace sa leto môže byť výborným časom na lepšie spoznávanie nových miest, turistiku alebo získavanie nezabudnuteľných zážitkov. Nemusíte za nimi cestovať ďaleko. Nájdete ich aj priamo v srdci Slovenska, v Banskobystrickom kraji. A aby boli vaše výlety ešte unikátnejšie, nezabudnite hľadať ubytovanie, ktoré vám sadne priamo na mieru. 

Či už hľadáte chaty na prenájom, zaujímavé lokality alebo wellness pod holým nebom so saunou, na týchto miestach si prídete na svoje. Vybrali sme 10 najunikátnejších ubytovaní, ktoré nájdete v Banskobystrickom kraji.

Wellness na horskej chate

Čo by ste povedali na odpočinok v luxusnej horskej chate s privátnym wellness? Takéto ubytovanie nájdete v obci Hriňová, ktorej poloha praje milovníkom turistiky, športových aktivít alebo bicyklovania. Vyraziť môžete napríklad na Poľanu, k vodopádu Bystré alebo na horské sedlo Prašivá.

Po dni plnom zážitkov v prírode na vás čakajú bohaté možnosti, ktoré ubytovanie Wellness Harmonia ponúka. Je výborným miestom pre rodiny s deťmi aj partie kamarátov. Pár metrov od chaty totiž nájdete luxusné súkromné wellness, úplne celé iba pre vás.

A prídu si tu na svoje úplne všetci. Ak túžite po relaxe, dostanete ho v jacuzzi alebo fínskej či infra saune, kým zvyšok vašej skupiny si užije súťaž v šípkach a biliarde na hornom poschodí. Okrem toho si môžete užiť aj vlastný barový pult s výčapným zariadením. Pre najmenších členov nechýba hrací stôl alebo stolný tenis na záhrade.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Hauzi.sk (@hauzi.sk)

Luxusné kempovanie v atraktívnom prostredí so saunou a vírivkou

Banská Štiavnica patrí medzi obľúbené a vyhľadávané miesta. Dýcha históriou, ale na svoje si tu prídu aj milovníci prírody, turistiky alebo rôznych aktivít. V zime môžete vyskúšať utužovanie v niektorom z mnohých miestnych tajchov a v lete si dopriať intenzívny odpočinok.

Ak si chcete pobyt na týchto miestach spestriť, vyskúšajte ubytovanie v unikátnych chatkách ForRest Glamping. Tie kombinujú zážitok zo spania uprostred nádhernej prírody a pohodlie, ktoré by vám pri obyčajnom kempovaní mohlo chýbať.

Chatky pôsobia už na prvý pohľad veľmi luxusným dojmom. Raňajky si môžete vychutnať napríklad na drevenej terase a po celom dni užiť odpočinok v saune alebo vírivke. Nachádzajú sa neďaleko Počúvadlianskeho jazera, ktoré patrí medzi najnavštevovanejšie miestne lokality. Do Banskej Štiavnice to máte rovnako iba na skok. Ak však túžite iba po ničím nerušenom odpočinku, aj v tom prípade ho na tomto mieste dostanete.

Súkromná chata pri jazere

Ubytovanie v originálnej chate nájdete v obci Krpáčovo, ktorá sa nachádza v podhorskej oblasti Horehronia, v Nízkych Tatrách. Vďaka tomu na tomto mieste na vás čaká dychberúca príroda a možnosti prechádzok, turistiky alebo lyžovania počas zimy.

Ak sa navyše ubytujete v chate Ski Lake Cottage, môžete si užiť aj jazero, v blízkosti ktorého sa nachádza. Večer si zas vychutnáte ničím nerušenú opekačku uprostred prírody a deti sa zabavia na detskom ihrisku s hojdačkou a šmýkačkou.

Vďaka prírodnému prostrediu, do ktorého je zasadená, bude váš zážitok ešte intenzívnejší. Je výborným miestom na oddych od rušného sveta, vďaka pripojeniu na wifi môže byť aj miestom, kde budete online a bez problémov si vybavíte bežné povinnosti.

Príjemné spoločné chvíle pod Poľanou

Výborným miestom na trávenie voľných chvíľ v kruhu najbližších a priateľov je Zrub pod Poľanou. Nachádza sa pri obci Detvianska Huta a v tejto lokalite sa nebudete nudiť počas žiadneho ročného obdobia.

Počas zimy si môžete vychutnať dobrú lyžovačku alebo snowboard v jednom z neďalekých stredísk, v lete sa zas stačí vybrať na dlhšiu či kratšiu turistiku alebo si zobrať bicykle a vyraziť na spoznávačku.

Zrub dokáže pohostiť až 13 návštevníkov a privíta aj vašich domácich miláčikov. Nájdete tu kompletné vybavenie so všetkým, čo budete potrebovať. Na veľkej terase si môžete užiť spoločné chvíle pri grilovačke alebo pripraviť niečo chutné pre všetkých v kotlíku.

Wellness zóna pod holým nebom

V prostredí Banskej Štiavnice nájdeme aj ďalšie unikátne Ubytovanie Klinger, ktoré ponúka obrovské lákadlo v podobe exteriérovej wellness zóny. Suchú saunu a drevenú kaďu si tak na tomto mieste môžete užiť priamo pod holým nebom.

Je iba na vás, či tu zažijete skutočne nezabudnuteľné hviezdne noci alebo si na tomto mieste budete užívať napríklad aj počas horúcich dní. Lákadlom sú aj štyri terasy, kde si môžete vychutnať dobroty z grilu, opečené na ohnisku alebo priamo z kotlíka.

Toto ubytovanie vás presvedčí o tom, že zážitok môžete mať aj z výberu miesta, kde strávite svoje voľné chvíle. Ak túžite primárne po spoznávaní a dobrodružstvách, ktoré v okolí Štiavnice nájdete, bude skvelou čerešničkou vášho výletu.

Moderné a štýlové ubytovanie na Horehroní

Trojica chát Urbanove sestry môžu vyzerať rovnako, každá je však úplná iná a ich interiér vás uchváti. Prvá z nich je vílou Horehronia, teda jemná a nežná, druhá je typická svojím pánskym štýlom a v tretej bude cítiť dokonalé súznenie s prírodou.

Je iba na vás, ktorý štýl si vyberiete. Čo ich spája je moderný a štýlový dizajn, prepracovaný do posledných detailov. Každá z nich má vlastnú terasku, kde môžete tráviť slnečné rána alebo noci pod hviezdnou oblohou.

Chaty sa nachádzajú v atraktívnom prostredí obce Čierny Balog, kde si môžete vychutnať bohaté prechádzky, turistiku či cyklovýlety.

Chatka pri rybníku

Ak hľadáte nezvyčajnú chatku, práve táto voľba s vlastným rybníkom hneď pri nej by vám mohla priniesť nový druh zážitku. Chatku Gatterhof nájdeme v dedinke Hodruša-Hámre, konkrétne v časti Banská Hodruša.

Lokalita je situovaná do prostredia Štiavnických vrchov a spája sa s bohatou baníckou históriou. Ak sa sem vydáte, nevynechajte obľúbené tajchy, bane alebo náučné chodníky, ktoré spestria vaše prechádzky.

Pred chatou sa nachádza už spomínaný rybník, ku ktorému vedie drevené mólo, na ktorom si môžete vychutnať nezabudnuteľné raňajky alebo dlhé večery. Poskytuje ubytovanie pre štyroch až šiestich ľudí.

Ilustračná foto – Hauzi

Vo vírivke s unikátnym výhľadom

V Sklených Tepliciach nájdete zaujímavé priestranné ubytovanie, ktoré svojou veľkou kapacitou pohostí až 18 návštevníkov. Ak hľadáte práve takúto variantu pre väčšiu skupinu, na tomto mieste dostanete všetko, čo budete potrebovať.

Ubytovanie Koliba sa nachádza v lesnom prostredí, takže tu rýchlo zabudnete na ruch všedných dní a zostane vám dostatok času venovať sa sebe a svojim najbližším. Môžete vyraziť na prechádzku či turistiku alebo vyskúšať niektorú z procedúr, ktorú majú v ponuke kúpele Sklené Teplice.

Ak však hľadáte intenzívny oddych, nemusíte chodiť vôbec ďaleko. Súčasťou ubytovania je sauna, masážne kreslo či externá vírivka, z ktorej na vás čaká výhľad na Kapitulské bralá.

Luxus priamo v centre Banskej Bystrice

Keď sa povie ubytovanie Banská Bystrica, predstavíme si miesto, z ktorého to budeme mať blízko do centra, budeme sa tu cítiť útulne a zároveň mať na dosah všetko, čo toto krajské mesto ponúka.

Presne taký je moderný apartmán Mattina e Sera, ktorý sa nachádza priamo v srdci Banskej Bystrice. Je ideálny napríklad na predĺžený víkend, počas ktorého môžete vyraziť na výlety do prírody alebo si užívať večerný ruch centra.

Návšteva Banskej Bystrice vždy stojí za to. Na milovníkov umenia a kultúry tu čaká niekoľko galérií alebo počas leta amfiteáter pod holým nebom či rôzne koncerty.

Vyrazte za zážitkami

V zime máte z tohto miesta lyžovačku na dosah, počas leta sa môžete pozrieť do Jaskyne mŕtvych netopierov, ku Kľackému vodopádu alebo si vychutnať výhľady z rozhľadne Zbojská.

Apartmán Apartment Club 66 nájdete v obci Polomka a svojou polohou je výborným východiskovým bodom pre široké spektrum aktivít. Nachádza sa priamo pri vleku, ak vyhľadávate zimné športy, z tohto miesta to budete mať doslova na skok. Okrem toho je Polomka spätá s ľudovými tradíciami a môže sa pochváliť bohatým etnografickým dedičstvom.

Poteší aj kaviareň, ktorá sa nachádza na prízemí, sauna a pre najmenších je tu pripravený detský kútik. Nechýba ani príjemná drevená terasa či obývacia miestnosť so spoločenskými hrami a krbom.

Už samotné miesto, kde sa ubytujete počas vašich výletov, môže priniesť kopec zážitkov. Tieto aj omnoho viac tipov na ubytovanie v Banskobystrickom kraji, ale aj na celom Slovensku či v Čechách, nájdete na stránke Hauzi.sk, ktorá sa môže pochváliť veľkým a originálnym výberom. 

Hauzi prináša najväčšiu ponuku ubytovania na Slovensku a výnimočné miesto podľa vašich predstáv si tu môžete zarezervovať veľmi jednoducho, pár klikmi, do niekoľkých minút.