Slovenská biatlonistka Martina Halinárová-Jašicová sa stala ambasádorkou šiesteho ročníka obľúbeného podujatia Športiáda seniorov. Uskutoční sa v stredu 12. júna v Banskej Bystrici.

Športiáda seniorov má už stále miesto medzi podujatiami, ktoré sa konajú v Banskej Bystrici. Jej cieľom je zaktivizovať seniorov a seniorky a poukázať na to, že prospešnosť cvičenia v seniorskom veku významne prispieva k udržaniu zdravia a kvality života, ako aj k prevencii srdcovo-cievnych ochorení, Alzheimerovej a Parkinsonovej choroby.

Areál Centra voľného času ako aj Komunitného centra Havranské v júni opäť privíta športujúcich seniorov a seniorky, ktorí si zmerajú sily v rôznych disciplínach a zároveň sa navzájom spoznajú, spriatelia. Športiáda odštartuje už v utorok 11. júna stolnotenisovým turnajom, ktorý je jej súčasťou už štyri roky. Nesúťažne sa záujemcovia a záujemkyne môžu zapojiť aj do turnaja v petangu, ktorý sa tiež koná v utorok. Druhý deň Športiády, streda 12. júna, sa bude niesť v znamení súťaží jednotlivcov – hod šípkami na terč, hod loptou na basketbalový kôš a cornhole, hod vreckami naplnenými kukuricou na  vyvýšenú plošinu s otvorom. Trojčlenné družstvá budú súťažiť v troch disciplínach, v streľbe na florbalovú bránku, disc golfe a hode petangovými guľami na cieľ.

Post ambasádorky tohtoročnej Športiády seniorov s radosťou prijala Martina Halinárová-Jašicová, ktorá ako prvá slovenská biatlonistka v roku 1993 vyhrala preteky Svetového pohára V Östersunde a v roku 1995 aj v Lahti. V roku 1994 zabezpečila pre Slovensko premiérový historický bod za šieste miesto na Zimných olympijských hrách v Lillehammeri. V roku 1999 získala prvú medailu, striebro, na svetovom šampionáte v Kontiolahti. V súčasnosti je mládežníckou trénerkou.

Športiáda seniorov 2019 je určená pre seniorov a denné centrá z Banskej Bystrice, ako aj pre seniorov z okolitých obcí. Záujemcovia o účasť v súťažiach sa môžu do  3. júna 2019 prihlásiť cez e-mail, na tel. čísle 0911 833 637, alebo prostredníctvom denných centier, kde nájdu aj ďalšie informácie o propozíciách, súťažiach a priebehu podujatia.

Športiádu seniorov organizuje Regionálne centrum AkSen o.z., aktívny senior, spolu s dobrovoľníkmi z Banskobystrického okrášľovacieho spolku a s Centrom voľného času Havranské.