Stredoslovenská galéria pripravila pre verejnosť cyklus letných fotodielní. Témy jednotlivých stretnutí budú inšpirované dielom Dominika Skuteckého.

fotodielna skuteckyV roku 2014 si pripomíname 165. výročie narodenia tohto významného maliara, ktorý od konca 19. storočia pôsobil v Banskej Bystrici. Zároveň ubehlo dvadsať rokov od sprístupnenia stálej expozície umelca v jeho pôvodnej rodinnej vile na Hornej ulici 55. Pri príležitosti výročia usporiadala galéria v termíne 31. júl – 2. november 2014 výstavu Ars et Amor, Labor et Gloria, ktorá popri stálej expozícii maliara predstavuje ďalšie neznáme a menej prezentované diela Skuteckého. 

Tretia letná fotodielňa s názvom PRESVIETENÉ KOLÁŽE sa uskutoční v utorok 12.  augusta o 15.00 h. v Bethlenovom dome na Dolnej 8. Návštevníci spoznajú známe i menej známe diela Dominika Skuteckého. Zároveň sa zoznámia s experimentálnou technikou fotogramu a vytvoria si fotokoláže inšpirované dielami autora. Fotodielňa PRESVIETENÉ KOLÁŽE sa uskutoční v rámci projektu Fotodielne a výtvarné dielne v meste, ktorý je súčasťou Projektu LETO – Kultúra pre ľudí. Tento projekt bol občanmi podporený v rámci participatívneho rozpočtu mesta Banská Bystrica.

Ďalšia letná fotodielňa sa uskutoční 26. 8. 2014.

Trvanie dielne od 15.00 do 17.00 hod.

Aktivita je vhodná pre dospelých, študentov, žiakov a pre rodiny s deťmi od 6 rokov.

Vstupné: 2,50 € dospelí / 1 € deti, žiaci, dôchodcovia / ZŤP zdarma.