Malo ísť už o 15. ročník uznávanej výstavy stavebníctva Pro Arch, ktorá sa spolu s výstavami Pro Eko a Pro Region mala v závere mesiaca opäť uskutočniť v Banskej Bystrici. Pretrvávajúca hospodárska kríza však rozhodla o prerušení tradície.

Ako sa uvádza na internetovej stránke banskobystrického organizátora výstavy – agentúry BB EXPO, pripravované výstavy boli v dôsledku prehlbujúcej sa hospodárskej krízy a v snahe udržania vysokej úrovne podujatí presunuté na budúcoročný termín. Pro Arch, v minulosti For Arch, pritom patril medzi najvýznamnejšie domáce výstavy tohto druhu. V minulom roku spojené výstavy navštívilo takmer 30 tisíc návštevníkov, ktorých zaujímali prezentácie 161 vystavovateľov na piatich tisícoch metroch štvorcových výstavných plôch.

Spoločnosť BB EXPO v minulosti organizovala v Banskej Bystrici aj výstavy Šport línia a Pro Hotel. V časoch najväčšej slávy pritom výstavy nezaberali len mobilnú výstavnú halu na Námestí Slobody, ale aj priestory Domu kultúry či dokonca Zimného štadióna. Napriek zrušeniu výstav stavebníctva, ekológie a cestovného ruchu zažije na konci mesiaca Banská Bystrica výstavnícku atmosféru. Uskutočnia sa totiž rovnako už tradičné výstavy Kvetena, Vinária a Včely. Tie bude agentúra MEEN organizovať, podobne ako v predošlých rokoch, v priestoroch a areáli Múzea SNP. Konkrétne v dňoch od 25. do 28. apríla.