O postup do našej najvyššej súťaže bojovali basketbalisti Banskej Bystrice vo Final Four. Ich semifinálovým súperom bola Považská bystrica, ktorá vyhrala obidva vzájomné zápasy v skupine o 1.-6. miesto a aj v tomto súboji bola papierovým favoritom.

Naši basketbalisti postúpili na záverečný finálový turnaj 1.ligy mužov z tretieho miesta a čakal nás ťažký súper z Považskej Bystrice. Úvod naznačil, že Banskobystričania prišli dobre pripravený na zápas so súperom, ktorého ešte nezdolali. Disciplinovaný útok a zodpovedná obrana boli znakom celého prvého polčasu. Keď Matej Siládi uzatvoril polčasové skóre trojkou cez celé ihrisko a basketbalisti spod Urpína viedli o 17 bodov.

Po polčase sa obraz hry nezmenil. Banskobystričania hrali zodpovedne a disciplinovane. Keď tréner Jozef Lovik začal sťahovať skúsených hráčov na lavičku, Považskobystričania vyhrali len záverečnú štvrtinu. Radosť vypukla na strane hráčov ŠKP, víťazstvo im zabezpečilo finálový zápas o prvé miesto 1. ligy mužov a postup do extraligy, v ktorom vyzvú domáci Lučenec.

Final Four – semifinále – Lučenec

IMC Slovakia Považská Bystrica vs. ŠKP BBC Banská Bystrica 72:97 (36:53)

Štvrtiny: 20:30, 16:23, 18:27, 18:15, TH: 14/8 – 41/25, Fauly: 28 – 19, trojky: 7 – 8.

Body za IMC Slovakia Považská Bystrica: Štefek 17, Svitek 12, Kubala 11, Smatana 8, Samek 8, B.Mátych 5, Drbul 5, Hrebičík 3, Tomáško 2, Markovič 0, A.Péli 0, M. Péli 0.

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Koczkáš 21, Šoltés 16, Siládi 16, Rendla 16, Rozim 15, Lepáček 5, Švarc 4, Šušasnký 3, Suriak 1, Furčák 0, Mokroš 0, Chalupka 0.

Povedal po zápase:

Jozef Lovik (tréner B. Bystrice): „V prvom zápase finálového turnaja 1. ligy mužov sme v Lučenci nastúpili proti favoritovi z Považskej Bystrice. Od úvodných sekúnd sme hrali koncentrovane a disciplinovane. Vedeli sme, že Považská Bystrica sa opiera o výkony podkošových hráčov Štefeka a veterána Sviteka. V priebehu prvého polčasu sme získali výraznejší bodový náskok, ktorý sme v tretej štvrtine ešte zveľadili. V poslednej štvrtine sa už len dohrávalo.“

O postup do finále vyzvú basketbalisti Banskej Bystrici domáceho favorita z Lučenca dnes o 17.00 hod.