V nedeľu 19. februára sa v Lučenci konal turnaj výberov oblastných futbalových zväzov. Pohár pre víťaza si odniesli hráči Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica.

Okrem banskobystrického sa turnaja zúčastnili tímy Lučenca, Rimavskej Soboty, Veľkého Krtíša, Zvolena a Žiaru nad Hronom. Šesť mužstiev bolo rozdelených do dvoch 3-členných skupín. Na základe výsledkov v skupinách si jednotlivé výbery zahrali o umiestnenie.

V skupine si Bystričania poradili s Veľkým Krtíšom aj Žiarom nad Hronom zhodne 5:1. Hráči bystrického zväzu to tak dotiahli až do finále, v ktorom s domácim Lučencom remizovali 3:3 a po penaltách zvíťazili. Bystričania si odniesli aj individuálnu cenu, keďže najlepším strelcom turnaja sa stal Michal Lakomčík, ktorý je hráčom FK Baník Ľubietová.

Ivan Šimko, predseda ObFZ BB: „Do výborne zorganizovaného turnaja sme vstupovali s tými najvyššími ambíciami, čo som avizoval už dávnejšie. Som veľmi rád, že náš realizačný tím dal dokopy káder, ktorý spolu so mnou zdieľal chuť po víťazstve. Vstup do jednotlivých zápasov bol opatrný, no s pribúdajúcim časom sa prejavovala kvalita a individuálne schopnosti nášho výberu. Ďakujem všetkým hráčom, ktorí reprezentovali Oblastný futbalový zväz Banská Bystrica a rovnako tak realizačnému tímu. Klobúk dolu aj pred funkcionármi ObFZ Lučenec, že sa k tomuto tradičnému turnaju rozhodli vrátiť, a to teda na skutočne obdivuhodnej úrovni.“

Zostava ObFZ Banská Bystrica: Michal Lakomčík, (Ľubietová), Samuel Chladný (Harmanec), Filip Samson (Tajov), Jakub Butora (Braväcovo), Branislav Halupka, Adam Šimiak, Ivan Širka (Riečka), Maroš Švantner (Beňuš), Lukáš Koppa (Strelníky), Lukáš Ambróz (Braväcovo).