Bežci aj cyklisti si v nedeľu 24. apríla môžu vyskúšať kondíciu na podujatí Bystrický vertikal a zároveň tak urobiť niečo aj pre svoje zdravie.

BB vertikal 2015Bežcov čaká 1. kolo Slovenského pohára v behu do vrchu a pre cyklistov to bude zrejme jedna z prvých skúšok, ako sú na tom po zime s kondíciou.

Podľa informácií od organizátorov podujatia – ACTIVE PLANET outdoor centrum v Banskej Bystrici, trasy oboch behov sa nemenia. Kratší Mini beh (Banská Bystrica – Sásová) má cca 6 km s prevýšením 230 m a je určený pre bežcov, čo si ešte netrúfnu na veľké prevýšenia. Tento beh nie je zaradený do Slovenského pohára. Maxi beh (BB – Sásová – Panský diel) má 10 km a prevýšenie 780 m.

Novú trasu majú v tomto roku bikeri. Prvých 5 km pôjdu horskí cyklisti po bežeckej trati, potom prejdú na pôvodnú bike trasu. Celková dĺžka trate Banská Bystrica – Panský diel zostáva rovnaká, 13 km s prevýšením 780 m.

Bystrický vertikal 2016 štartuje v nedeľu 24. apríla o 11. hod. na Námestí SNP v Banskej Bystrici. Registrácia je od 8.30 hod. tiež na námestí. Vyhlásenie víťazov je naplánované na 14.30 hod. (Nám. SNP).

Do piatku 22. apríla je možné zaregistrovať sa na preteky aj priamo v ACTIVE PLANET outdoor centre na ČSA 23 (od 10. do 18.00 hod.). Aktuálne informácie nájdete na oficiálnej webovej stránke ACTIVE PLANET.