Na pracovný výkon zamestnancov nemajú vplyv len ich zručnosti a schopnosti. Veľmi dôležité je aj vybavenie, s ktorým pracujú. Preto by medzi prioritami každej firmy malo byť zabezpečiť zamestnancom vhodné a kvalitné vybavenie na prácu.

Vhodné a kvalitné vybavenie zvyšuje pracovný výkon

Vedieť vhodne „vybaviť“ svojich zamestnancov znamená presne vedieť, čo k svojej práci potrebujú. Dobrým príkladom sú rôzne príbuzné druhy náradia. Ak sa zamestnancom k práci viac hodia kvalitné rázové uťahováky, budú pre nich lepšou voľbou ako akumulátorové skrutkovače aj keď tie sú univerzálnejšie. Ak tú univerzálnosť nemajú zamestnanci ako využiť, nebude výhodou.

Čo sa kvality pracovného vybavenia týka, jej dôležitosť sa prejavuje napríklad aj u kancelárskych zamestnancoch. Niekomu sa to nemusí zdať, ale aj výkon počítača má nemalý vplyv na množstvo práce, ktoré zamestnanec za deň stihne. Pri práci v kancelárii je neustále čakanie kvôli pomalému počítaču veľmi obmedzujúce.

Dbať treba tak na pracovný výkon ako aj na dlhodobé zdravie

Na pracovný výkon má vplyv aj to vybavenie, s ktorým zamestnanci priamo nepracujú, ale pri práci ho používajú. Že neviete, čo máme na mysli? Ak ešte „ostaneme“ v kanceláriách, ide napríklad o kancelárske kreslá.

Aj to ako komfortné kancelárske kreslá zamestnanci majú, vplýva na ich pracovný výkon. A čo sa týka ergonómie, tá je zase dôležitá z dlhodobejšieho hľadiska, keďže ergonomické kancelárske kreslá podporujú zdravé sedenie, ktoré predchádza potenciálnym zdravotným problémom, ktoré pri sedavej práci môžu vzniknúť.

Sedenie sa však netýka len kancelárskych zamestnancov, ale napríklad aj tých, ktorí pracovné smeny trávia riadením vysokozdvižných vozíkov (VZV). Ergonomické sedačky do VZV sú taktiež nutnosť, preto by firma rozhodne mala do nich investovať.