Aj v tomto augustovom týždni si banskobystrické multikino Cinemax pripravilo pre svojich divákov ďalšie novinky. Tentokrát uvidíme najmä veľkolepé príbehy z minulosti.

Vo štvrtok si odkrútia premiéry dve dlho očakávané novinky. Nielen futbalových fanúšikov poteší dokument o živote legendárneho kontroverzného argentínskeho futbalistu Diega Maradonu. Vo filme Vtedy v Hollywoode od Quentina Tarantina si zahrá množstvo zvučných mien ako napríklad Leonardo DiCaprio či Brad Pitt. V rámci Artmax filmu sa môžu diváci tešiť na francúzsku komédiu Bécassine!.

Diego Maradona

Diego je usmievavý chlapec z predmestia, ktorý miluje futbal a svoju veľkú rodinu. Vďaka obrovskému talentu plní sny sebe, svojim blízkym i stovkám miliónom fanúšikom po celom svete. V Neapoli, kde aj diabli potrebujú svojich bodyguardov, sa Diego stáva Bohom. Fanatický obdiv a slávu je ťažké ustáť a Diego skrýva svoju ľudskú tvár čím ďalej viac pod maskou Maradonu. Tomu nie sú cudzie divoké večierky, nevery, podvody, kokain ani pletky s mafiou. A zničujúca špirála sa roztáča… Strhujúci portrét jednej z najslávnejších kontroverzných osobností vôbec, poskladal držiteľ Oscara Asif Kapadia (Senna, Amy) z viac než 500 záberov v Maradonovho súkromného archívu.

Vtedy v Hollywoode

V deviatom filme kultového režiséra Quentina Tarantina sa televízny herec (Leonardo DiCaprio) a jeho dlhoročný kaskadér (Brad Pitt) rozhodnú presadiť pri filme na konci zlatej éry Hollywoodu v roku 1969 v Los Angeles.

Bécassine! – Artmax film

V utorok 20. augusta o 18:00 h

Bécassine sa narodí na skromnej bretónskej farme v deň, keď ponad dedinu prelietajú sluky. Svoju detskú naivnosť si zachová nedotknutú aj v dospelosti. Sníva o odchode do Paríža, no stretnutie s Loulotte, malým dievčatkom, ktoré si adoptuje markíza de Grand-Air, obráti jej život naruby. Stane sa jej pestúnkou a vytvorí sa medzi nimi silná spolupatričnosť. Na zámku vládne radostný poryv. Ale dokedy? Dlhy narastajú a príchod nedôveryhodného gréckeho bábkara veci len skomplikuje. Nikto však neráta s Bécassine, ktorá opäť raz dokáže, že je ženou činu.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na stránke multikina Cinemax.