Májové turné slovenskej vokálnej skupiny Voising sa chýli ku koncu. Poslednou, piatou zastávkou turné bude banskobystrický Klub 77. Aj v Banskej Bystrici, tak ako v predošlých mestách, Voising pokrstia svoje debutové CD Všetko má svoj čas, ktoré je historicky prvým autorským a’cappella albumom na Slovensku.

Všetko má svoj čas, vždy po daždi príde dúha v nás… spievajú Voising na debutovom albume s rovnomenným názvom Všetko má svoj čas. Tak pomenovali aj svoje májové turné, počas ktorého navštívili Bratislavu, Nitru, Košice a Liptovský Mikuláš. Poslednou zastávkou turné bude Banská Bystrica. V piatok 24. mája vystúpi skupina VoisingKlube 77. A práve tento deň a toto miesto môžu byť metaforou k piesni Všetko má svoj čas. Piatok má byť daždivý… na koncerte Voising v 77-ke však vyjde dúha.

Rozdielni a zároveň jednotní. Nízki, ale aj vysokí. Basoví a tiež sopránoví. To je a’cappella Voising. Šiesti speváci a speváčky, každý/á úplne iný/á, z iných miest. Čo ich spája, je láska k hudbe a spevu a priateľstvo. A zároveň aj ich rozdielnosť. V tom sú špecifickí. Voising, to sú: Viktor Nižník (tenor), Veronika Oláh Šebeňová (alt), Milena Čief Majerová (mezzosoprán), Tomáš Benjamín Nižník (beatbox/perkusie), Rado Tomeš (bas), Katarína Fojtíková (soprán).

Na albume Všetko má svoj čas je deväť piesní. Autormi skladieb sú väčšinou členovia skupiny, na niektorých sa podieľali aj iní umelci, ako Adam Hudec s manželkou Romanou Hudec Orlickou, Katka Makara či textár Richard Bönde. No nielen skladby z albumu, ale aj covery domácich a zahraničných hitov predvedie Voising na koncerte v Klube 77.

Šesť slovenských výnimočných hlasov podporil spevák a zakladajúci člen svetoznámej speváckej skupiny King’s Singers Paul Phoenix, ktorý je dvojnásobným držiteľom ceny Grammy.

„Paul sa nám venoval dve hodiny nielen po speváckej ale aj po interpretačnej stránke. Bol veľmi empatický, milý a charizmatický. Odspievali sme mu asi tri piesne, počas ktorých nepovedal ani slovo, iba počúval a sledoval, čo z nás ide, a ako to „predávame“. Potom začal zopár tvrdými a jasne mierenými otázkami, kde si ešte zisťoval, čo mu nebolo jasné. Potom spustil… A bola to jedna rada a ďalšia a ďalšia a všetky boli nad zlato. Všetko hovoril veľmi kamarátsky, akoby sme spolu pracovali desiatky rokov. Bol to skvelý zážitok,“ hovorí líder kapely Viktor Nižník.

Koncert Voising v Klube 77 (Horná 54) sa uskutoční v piatok 24. mája 2024 o 19.00 h. Jeho súčasťou, tak ako aj na predchádzajúcich koncertoch, bude krst albumu Všetko má svoj čas. Krstným rodičom bude vyžrebovaný návštevník koncertu. Vstupenky si môžete kúpiť tu.