Vyše 67-tisíc Banskobystričanov má dnes právo odobrať sa k volebným urnám a rozhodnúť o novom vedení mesta na najbližšie štyri roky. Volebné miestnosti sa otvorili o 7.00 h a uzavrú sa už o niekoľko minút, presne o 20.00 h. Zverejnenie výsledkov za mesto Banská Bystrica je predpokladané okolo 23.00 h, v prípade uverejňovania priebežných výsledkov po uzatvorení volebných miestností vás bude portál BBonline.sk informovať aj o tomto vývoji.

V ranných hodinách si nachádzali čas voliť najmä starší občania, ktorí si návštevou volebnej miestnosti obohatili ranné cesty do obchodu. V okrskoch umiestnených na Základnej škole na Spojovej ulici na Fončorde dokonca len polhodinu po otvorení volebných miestností voliči v niektorých okrskoch čakali na odvolenie v radách.

Okolo deviatej hodiny boli naši reportéri aj vo volebných miestnostiach v priestoroch Slovenskej zdravotníckej univerzity v Radvani, kde k urnám prichádzali rovnako najmä starší občania.

AKTUALIZÁCIA

Hodinu pred uzavretím volebných miestností bola účasť v okrsku, do ktorého spadá Sitnianska ulica, pohybujúca sa okolo 20 %. Záujem o voľby tak pravdepodobne ani tentokrát nestúpol. Už o pár minút sa volebné miestnosti uzavrú a začne sa sčítavanie hlasov. O priebežných a konečných výsledkoch vás budeme včas informovať.

Viac informácií o voľbách do orgánov samosprávy v Banskej Bystrici nájdete tu…