V pondelok (13.3.) krátko popoludní bola hliadka dopravnej polície, ktorá objasňuje dopravné nehody vyslaná na Magurskú ulicu v banskobystrickej mestskej časti Sásová.

Približne o 11.00 h tu doposiaľ neznámy vodič  so svojim vozidlom zachytil 26-ročného muža, ktorý je zamestnancom spoločnosti likvidujúcej odpad. Pracovníci spomínanej spoločnosti boli v tom čase so smetiarskym vozidlom na Magurskej ulici, pričom toto vozidlo bolo odstavené súbežne s ľavým okrajom jednosmernej cesty a zamestnanci sa nachádzali za ním a vysypávali kontajner. V čase vysýpania kontajnera od ich chrbta resp. z ľavej strany údajne náhle dosť veľkou rýchlosťou jazdilo vozidlo, ktoré 26-ročnému mužovi narazilo, resp. prešlo mu po vonkajšej strane ľavej nohy, následkom čoho poškodeného odhodilo smerom za smetiarske auto. Vodič neznámeho vozidla po spomínanej udalosti nezastavil a pokračoval v jazde na neznáme miesto. Jeden z pracovníkov ešte vybehol na cestu, aby si pozrel evidenčné číslo a typ vozidla. Podľa výpovedí svedkov by malo ísť o vozidlo svetlozelenej farby, pravdepodobne nejaká malá dodávka typu Citroen Berlingo s banskobystrickým evidenčným číslom.

„V súvislosti s udalosťou sme vykonali viaceré previerky, ktoré by nám mohli napomôcť k vypátraniu neznámeho vodiča, no zatiaľ neúspešne,“ uvádza hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného  zboru v Banskej Bystrici Petra Kováčiková.

Polícia sa preto so žiadosťou o pomoc pri objasňovaní tejto dopravnej nehody obracia na verejnosť. Ak ste situáciu videli, prípadne máte informácie, ktoré by polícii mohli pomôcť objasniť prípad, kontaktujte ktorýkoľvek útvar Policajného zboru, alebo o nich môžete informovať na čísle 158.