Banskobystrická polícia objasňuje dopravnú nehodu, ktorá sa stala v pondelok 23. novembra krátko po 8. hodine, na križovatke ul. Kpt. Nálepku s ulicou Gorkého na Fončorde v Banskej Bystrici.

nalepku-gorkeho

Na prechode pre chodcov bola ráno zrazená 33-ročná chodkyňa z Banskej Bystrice. „Keď chodkyňa vkročila na priechod pre chodcov a smerovala na druhú stanu cesty, zrazilo ju doposiaľ neznáme osobné motorové vozidlo. Vodič s miesta dopravnej nehody ušiel a zranenej chodkyni neposkytol pomoc. Podľa popisu poškodenej, by mohlo ísť o vozidlo Škoda Fábia kombi, bielej farby. Po neznámom vozidle a vodičovi polícia pátra,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

Vodič svoje povinnosti porušil tým, že chodkyni, ktorá vstúpila na vozovku na prechode pre chodcov nedal prednosť. Polícia prosí svedkov tejto nehody, ktorý prechádzali týmto úsekom, aby jej poskytli akékoľvek informácie, ktoré by pomohli objasniť túto nehodu. Ozvať sa môžu na telefónnom čísle 158 alebo ktoromkoľvek útvare policajného zboru.