V hlavnom meste Slovenska privítali domáce hráčky Slovana banskobystrické pumy. Tie si z nadstavbovej časti odnášajú tretiu prehru v rade.

Od začiatku zápasu bol výkon na oboch stranách veľmi vyrovnaný a ani jeden zo súperov sa nedostal do výrazného vedenia. Takmer trojminútové strelecké ticho prerušila kapitánka púm Števulová a vyrovnala na stav 11:11. Pumy náhle na to stratili tri lopty v rade a súper sa dostal do vedenia o šesť bodov. Do druhej štvrtiny vstúpili pumy koncentrovanejšie a výbornou obranou otočili stav vo svoj prospech. Po siedmich minútach si vďaka sedemnástim bodom v rade  vytvorili pohodlný jedenásťbodový náskok a spokojne odchádzali do šatne.

V tretej štvrtine sa Bratislavčanky bodovo prebudili a pumám nastrieľali tri trojbodové strely a stiahli ich náskok na jeden bod. V závere štvrtiny ešte bystrická pivotka premenila trestný hod. Bystričanky nastúpili do poslednej časti hry dobre a po troch minútach vyhrávali o sedem bodov. V záverečnej päťminútovke si oba tímy striedali vedenie a vyrovnaný zápas lepšie zvládli domáce hráčky Slovana.

Basketbalová extraliga žien – 4. kolo skupiny 5-8 – Bratislava

BK Slovan Bratislava vs. ŠKP 08 Banská Bystrica 49:47 (19:30)

Najviac bodov: Ošťadálová 17, Talajková 14 – Števulová 18, Jassová 11, Matejčíková 8

Povedali po zápase:

Miloslav Michálik (tréner ŠKP 08 Banská Bystrica): „Odohrali sme vynikajúci zápas a podali rovnako tak vynikajúci výkon. Oproti minulému stretnutiu sa znovu počet hráčok v našom družstve znížil. Na Slovane sme nastúpili len so sedem stopercentne pripravenými basketbalistkami a z toho jedna juniorka Háberová. Moje zverenkyne však zabojovali a pobili sa o víťazstvo, bolo to z ich strany obdivuhodné. Hlavne v obrane sme podali veľmi dobrý výkon, inkasovali sme iba 49 bodov od Slovanu, čo je super. Doplatili sme na dve – tri taktické chyby v úplnom závere, čo nás stálo víťazstvo. Možno už pramenili i z únavy. Ak by sa nestali, mohli sme zápas i v tejto oklieštenej zostave vyhrať.“

Petra Števulová (kapitánka ŠKP 08 Banská Bystrica): „Na Slovan sme išli s tým, že chceme vyhrať, čo tak po polčase aj vyzeralo. Neskôr sa nám nedarilo úspešne zakončiť rýchle protiútoky a naopak súperovi to tam padalo. Na konci zápasu sme nestačili fyzicky, a tak to aj dopadlo, pre nás neúspešne. Čoskoro máme ďalší zápas, ktorý sa budeme snažiť uhrať čo najlepšie aj keď budeme v podobnom zložení.“

Tabuľka Extraligy žien 2017/18 skupiny 5-8