Séria tohtoročných autorských čítaní s finalistami literárnej ceny Anasof litera pokračuje už v stredu 21. októbra vo Vile Dominika Skuteckého.

peter balkoAnasoft litera spoločne so Stredoslovenskou galériou predstavia ďalšieho slovenského autora, ktorým bude spisovateľ Peter Balko. Ten získal tento rok Cenu čitateľov Anasoft litera za knihu Vtedy v Lošonci. Via Lošonc, ktorá vyšla vo vydavateľstve Koloman Kertész Bagala. Ako prezradil sám autor, „je to príbeh, ktorý sa tvári veľmi zábavne. Podľa mňa je ale aj o ťaživých, niekedy až smutných veciach, avšak vyrozprávaných cez komickú optiku. Čiže tvári sa to ako humoristická knižka často o nepekných veciach. To je pre mňa Vtedy v Lošonci.“

Viac o knihe, ale aj o svojej scenáristickej tvorbe a ďalších pripravovaných projektoch porozpráva Peter Balko 21. októbra o 17.00 hodine  vo Vile Dominika Skuteckého v Banskej Bystrici. Literárny večer bude moderovať František Malík a o hudobný program sa postarajú Silvia Martikánová a Štefan Pálfi.

Peter Balko je absolvent VŠMU. Napísal scenár k úspešnému slovenskému filmu Kandidát. Je iniciátorom kultúrneho života v Lučenci, kde organizuje napríklad festival Medzihmla. Prozaicky debutoval v roku 2014, a to knihou inšpirovanou metropolou juhu – Lučencom s príznačným názvom Vtedy v Lošonci. Via Lošonc, za ktorú získal Cenu čitateľov Anasoft litera 2015.