Občianske združenie ars_litera dnešný deň vo Vile Dominika Skuteckého organizuje autorské čítanie Veroniky Šikulovej, ktorá prednesie knihu Domček jedným ťahom.

V dnešné popoludnie bude Vila Dominika Skuteckého miestom, kde si môžete vypočuť autorské čítanie Veroniky Šikulovej. Víťazka Ceny čitateľov denníka SME 2010, ktorú organizuje občianske združenie ars_litera v rámci Literárnej ceny Anasoft litera, o 17.00 h prednesie svoju knihu Domček jedným ťahom. 43-ročná rodáčka z Modry má rada, keď pri čítaní cíti, že napísaný text má „dobrý ťah“ ako komín. O čosi podobné sa pokúsila aj sama v knižke, ktorú sama prednesie. Nie však komín, ona nám pod nos strká rovno dom, domček jedným ťahom – poviedky o detstve, dospievaní aj o tom, čo bolo potom. Rada rozpráva, a okrem toho by bola rada, keby jej radosť z rozprávania bola nákazlivá, aby jej čitatelia mali rovnakú radosť z čítania, akú ona pociťovala pri písaní, aby jej „komín“ dobre ťahal a zohrieval, aby jej poviedky mali nielen ten komínový ťah, ale aj ťah na bránu. Ako hudobný doprovod vystúpi Ľubo Brrgr a celé podujatie bude moderovať Egon Tomajko.

Veronika Šikulová vyštudovala žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Pôsobila ako novinárka. Prvé prózy publikovala časopisecky a v zborníku mladých autorov Druhý dych (1985). Debutovala knihou Odtiene(1997) a ďalej napísala prózy Z obloka (1999), Mesačná dúha (2003), Domček jedným ťahom (2009).

Občianske združenie ars_litera organizuje Literárnu cenu Anasoft litera od roku 2006. Okrem toho v spolupráci s regionálnymi knižnicami a inštitúciami organizuje množstvo autorských čítaní, z ktorých jedného budeme svedkami už dnes.