Už túto stredu 5. augusta 2015 sa v Banskej Bystrici začína medzinárodný organový festival Vivat vox organi. Otvárací koncert v katedrále sv. Františka Xaverského zaznie v podaní Olimpia Medoriho z talianskej Florencie.

MedoriOlimpio Medori študoval organ a organovú kompozíciu na konzervatóriu v Talianskom meste Perugia pod vedením W. Van de Pol. Je držiteľom viacerých významných ocenení. Zúčastnil sa mnohých kurzov zameraných na interpretáciu starej hudby pre organ, ale aj čembalo pod vedením majstrov Koopmana, Vogela, Radulesca, Chapuisa a Christensena. Kompozíciu ďalej študoval na konzervatóriu v Bologni pod vedením I. Vandora. So svojim pedagógom A. Turcom v severotalianskom meste Cremona sa ďalej venoval štúdiu gregoriánskeho chorálu. Ako koncertný umelec sa špecializuje na interpretáciu starej hudby na historicky hodnotných organov po celej Európe, v Rusku a Južnej Amerike. Je interpretom mnohých nahrávok pre európske rozhlasové stanice. Olimpio Medori je umelecký poradca medzinárodného festivalu organovej hudby vo Florencii, členom diecéznej komisie pre liturgickú hudbu a organistom v kostole sv. Filipa Neriho vo Florencii.

Na jedinečnom koncerte v podaní pána Medoriho sa návštevníci môžu tešiť na diela obdobia baroka a autorov L.N. Clérambaulta (1676-1749), A. B. Della Ciaja (1671-1755), F. Couperina (1668-1733), D. Scarlattiho (1685-1757) a J. S. Bacha (1685-1757).