Dobré správy sú v týchto dňoch mimoriadne vítané a všetkých milovníkov vína a spoločenských podujatí určite poteší tá, s ktorou prichádzajú organizátori Vínšpacírky. Siedmy ročník obľúbeného podujatia sa neruší, ale presúva na nový termín. Všetky doteraz zakúpené lístky na Vínšpacírku 2020 v pôvodnom aprílovom termíne ostávajú naďalej v platnosti.

Priaznivci kvalitných vín sa už určite nevedeli dočkať poslednej aprílovej soboty na ďalší ročník Vínšpacírky, ktorú si vzhľadom na momentálnu situáciu napokon nebudú môcť vychutnať.

Po zvážení všetkých okolností, ale taktiež vďaka veľkej podpore a záujmu zo strany návštevníkov i vinárov, sa napokon organizátori rozhodli usporiadať obľúbenú banskobystrickú vínnu cestu v novom termíne. Vínšpacírka sa uskutoční v sobotu 5. septembra 2020. Organizátori veria, že ak teraz zostaneme zodpovedne doma, v septembri si o to viac užijeme oslavu života, slobody a víťazstva nad celosvetovou pandémiou na najkrajšom námestí.

Všetky doteraz zakúpené darčekové poukazy, vstupenky aj Extra BoBule ostávajú aj naďalej v platnosti. Tým priaznivcom festivalu, ktorí si už stihli do dnešného dňa zakúpiť lístky a využijú ich v jesennom termíne, poďakujú organizátori za ich vernosť fľašou slovenského vína. Predpredaj lístkov za zvýhodnenú cenu bude posunutý v najbližších dňoch do 21. augusta 2020. Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke Vínšpacírky.