Polovica leta je už za nami, čo znamená, že Vínšpacírka je opäť bližšie k svojej realizácii. Tak ako aj iné podujatia, aj Vínšpacírka bude v trochu inom režime, pretože organizátori rešpektujú všetky platné odporúčania a nariadenia hlavného hygienika. Nič to však nemení na tom, že vinári sa už do Banskej Bystrice tešia a prinesú opäť niečo zaujímavé zo svojej produkcie.

To, že sa rok 2020 zapíše do histórie Vínšpacírky, je viac než jasné. Organizátori sa však nevzdali a aj tento rok nakoniec pripravia pre milovníkov vína ich obľúbenú akciu. Rešpektujúc platné nariadenia bude však festival vína prebiehať podľa iných pravidiel. Dejiskom zostáva naďalej najkrajšie námestie, konkrétne jeho centrálna časť. „Museli sme pristúpiť k niektorým zmenám a sme presvedčení, že naši skalní fanúšikovia ich budú akceptovať. Vstup do centrálnej zóny, kde bude prebiehať degustácia, bude možný s platným lístkom,“ vysvetľuje predseda Cechu hostinských Martin Repaský.

Ani tento rok nebude v programe chýbať oceňovanie Osobnosť Vínšpacírky či udelenie známky kvality Bystrický anjel. Návštevníci sa tak môžu opäť tešiť na zaujímavých ľudí, ale aj zaujímavé tipy na degustáciu z domácej produkcie.

Pravidlá platiace pre podujatia v exteriéri stanovujú aj počet účastníkov. Aj preto bude v predaji nižší počet lístkov. „Odporúčame všetkým, ktorí sa tešia na Vínšpacírku, aby nákup lístkov neodkladali a využili možnosť kúpy online,“ hovorí člen organizačného tímu Martin Turčan. V predaji bude totiž tento rok len 900 lístkov.

Lístky a extra BoBule si môžu záujemcovia kúpiť na www.vinspacirka.sk. Vínšpacírka sa bude konať 19. septembra 2020.