V meste pod Urpínom sa už o mesiac, 28. apríla, stretnú milovníci vína a producenti tohto obľúbeného moku s tým najlepším, čo im úroda priniesla v uplynulých sezónach.

Medzi vyše tridsiatkou vystavovateľov nájdu návštevníci Vínšpacírky nielen osvedčené stálice, ale aj menšie lokálne vinárstva. Jubilejný 5. ročník podujatia prinesie aj niekoľko atraktívnych noviniek v rámci programu.

Vínna cesta sa uskutoční poslednú aprílovú sobotu za sprievodu tónov Jazz festivalu. Zároveň dôjde aj k otvoreniu letnej sezóny v meste slávnostným spustením fontány. Aj v tomto roku usporiadatelia pripravili pre návštevníkov na Námestí SNP zaujímavý program, ktorý štartuje o 14.00 h.

,,Na vlaňajšom ročníku sa nám podarilo zlomiť slovenský rekord v hromadnej sabráži a ocenili sme ďalšiu z popredných osobností enológie a vinárstva na Slovensku – Fedora Malíka. Aj tento rok sme vybrali z vinárskej obce jednu z významných autorít. Keďže ide o jubilejný piaty ročník, program bude bohatý,“ pozýva na podujatie Andrej Patráš, predseda Cechu hostinských. Oficiálny koniec podujatia je o 20.00 hod.

Súčasťou lístka na Vínšpacírku sú bobule – zaužívané platidlo Vínšpacírky. Bobule bude možné uplatniť si na ktoromkoľvek stanovišti zo zúčastnených prevádzok a dokúpiť si, po preukázaní zakúpeného lístka, aj ďalšie navyše. V deň podujatia je potrebné vyzdvihnúť si na jednom zo stanovíšť taštičku s degustačným pohárikom, ktorý je pre špacírovanie po námestí nevyhnutnosťou.

V týchto týždňoch je možné zakúpiť si lístok v predpredaji za 15 eur, od polovice apríla to bude 20 eur. ,,Chcel by som touto cestou vyzvať všetkých, ktorí si Vínšpacírku obľúbili tak ako my, aby si lístky zakúpili už teraz a nenechávali si to na poslednú chvíľu. Vlani sme vypredali rekordných 1200 lístkov. Ich počet je každoročne limitovaný. Očakávame, že v tomto roku bude záujem o podujatie ešte o čosi vyšší,“ dodáva Patráš.

Ďalšie informácie o Vínšpacírke, vrátane možnosti kúpy lístkov online a v predpredaji, nájdete na oficiálnej stránke podujatia.