V tomto týždni nás v Banskej Bystrici zatiaľ sprevádzala veľká oblačnosť a úhrn zrážok, najmä tých dažďových. V podobnom duchu sa budú niesť aj nasledujúce víkendové dni. Atmosféru vianočných trhov by dozaista dotvorila lepšie snehová pokrývka, no aj naďalej má prevládať dážď. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy aj pre banskobystrický okres.

Piatok (9. 12.) bude od rána do večera zamračený. Od dopoludňajších hodín môžeme v meste pod Urpínom očakávať mierne sneženie, ktoré má popoludní vystriedať dážď, pričom pršať má až do nočných hodín. Pri slabom premenlivom vetre sa teploty vzduchu z ranných +1 až -1 cez deň vyšplhajú na +2 až +4 stupne Celzia.

SHMÚ vydal hneď niekoľko výstrah. Od 10.00 h bude v okrese platiť výstraha 2. stupňa pred snežením. Od dopoludňajších hodín až do soboty si treba dať pozor na poľadovicu a meteorológovia vydali výstrahu 1. stupňa aj pred silným vetrom na horách, ktorá bude platiť od 11.00 do 21.00 h.

Sobota (10. 12.) má ráno až dopoludnia priniesť čiastočné vyjasnenie oblohy, ktorá sa však následne opäť zamračí. Pršať má až neskoro večer. Výstraha 1. stupňa pred poľadovicou má nateraz platiť do uplynutia 10-tej hodiny. Z ranných +2 až 0 sa cez deň oteplí na +4 až +6 °C.

Nedeľa (11. 12.) sa bude niesť v znamení pretrvávajúcej veľkej oblačnosti, z ktorej má podľa predbežnej predpovede spočiatku prameniť dážď so snehom. V druhej polovici dňa by malo už len snežiť, ale iba mierne. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných -1 až -3 do popoludňajších +1 až +3 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.