Ani počas prvého decembrového víkendu sa v meste pod Urpínom snehovej nádielky nedočkáme. Očakávať môžeme prevažne veľkú oblačnosť. Úhrn zrážok sa podľa meteorologických modulov nepredpokladá. Oproti predošlým dňom sa oteplí.

Piatok (4. 12.) sa bude niesť v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej môže dopoludnia miestami aj mierne pršať. Dopoludnia bude fúkať aj silnejší nárazový vietor, pričom SHMÚ vydal na tento deň výstrahu 2. stupňa pred vetrom na horách aj pre banskobystrický okres. Z ranných 2 až 0 sa cez deň oteplí na 4 až 6 °C.

Sobota (5. 12.) bude víkendovým dňom s prevažne zamračenou, večer už polojasnou oblohou bez úhrnu dažďových či snehových zrážok. SHMÚ vydal na tento deň výstrahu 1. stupňa pred vetrom na horách v banskobystrickom okrese. V nižších polohách by však mal fúkať len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa z ranných 3 až 1 cez deň vyšplhá na 7 až 9 stupňov Celzia.

Nedeľa (6. 12.) neprinesie mikulášsku snehovú nádielku. Posledný deň v týždni sa bude niesť v znamení prevažne veľkej oblačnosti bez úhrnu zrážok. Východný vietor môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 12 m/s. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najnižších ranných 4 až 2 do najvyšších denných 8 až 10 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.