Aj počas tretieho júnového víkendu si v Banskej Bystrici užijeme množstvo slnečných lúčov. Počas najbližších troch dní sa bude postupne otepľovať.

Piatok (17. 6.) bude sprevádzať premenlivá, no prevažne malá oblačnosť. V ranných až dopoludňajších hodinách sa podľa meteorologických modulov môžu miestami vyskytnúť mierne prehánky. Počas dňa zafúka aj silnejší nárazový vietor. Z ranných 15 až 13 sa vzduch cez deň zohreje na 22 až 24 stupňov Celzia.

Sobota (18. 6.) prinesie mierne oteplenie, keď sa teploty vzduchu z ranných 13 až 11 cez deň vyšplhajú na 26 až 28 °C. Očakávať môžeme jasnú, okolo poludnia polojasnú oblohu bez úhrnu zrážok. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor.

Nedeľa (19. 6.) bude v meste pod Urpínom taktiež slnečná, pričom z prevažne úplne jasnej oblohy pršať nebude. Opäť bude horúco. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 16 až 14 do denných 28 až 30 stupňov Celzia. Schladiť nás môže pobyt pri vode, ale aj silnejší nárazový vietor, s ktorým treba počítať od dopoludnia. V budúcom týždni sa už podľa predbežnej predpovede očakáva viacero daždivých dní.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.