Uplynulý týždeň priniesol v Banskej Bystrici a okolí výrazný pokles teplôt a prvý sneh tejto zimy. Nasledujúci víkend bude čo sa týka teplôt predznamenávať oteplenie v úvode budúceho týždňa. Mierne sneženie či dážď môžeme očakávať v sobotu a oblačnosť sa bude postupne počas víkendu zvyšovať.

Piatok (6. 12.) bude v znamení Mikuláša s prevažne jasnou až polojasnou oblohou. Úhrn dažďových ani snehových zrážok sa v tento deň nepredpokladá a fúkať by mal len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -5 až -7 °C do najvyšších denných -2 až 0 stupňov Celzia.

Sobota (7. 12.) bude dňom so zvýšenou oblačnosťou. Dopoludnia až na obed môžeme očakávať mierne sneženie, zatiaľ čo vo večerných hodinách môže aj zapršať. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -5 až -7 °C do najvyšších denných 0 až 2 stupňov Celzia.

Nedeľa (8. 12.) zakončí týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej by však pršať ani snežiť nemalo. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni -2 až 0 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 3 do 5 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.