Víkend na prelome augusta a septembra bude v Banskej Bystrici a okolí čo sa týka počasia príjemný. Obloha bude prevažne jasná a prehánky či búrky sa vo väčšej miere nepredpokladajú. Maximálne denné teploty sa budú pohybovať na hranici 30 stupňov Celzia.

Piatok (30.8.) bude v znamení prevažnej jasnej oblohy na ktorej sa mraky vyskytnú len v popoludňajších hodinách, počas ktorých môže prísť aj krátka prehánka či búrka. Fúkať bude prevažne len slabý premenlivý vietor. Najnižšie ranné teploty sa budú pohybovať od 19 do 17 °C, zatiaľ čo cez deň nás čakajú najvyššie teploty na úrovni 29 až 31 stupňov Celzia.

Sobota (31.8.) ukončí mesiac august v znamení prevažne jasnej oblohy. Prehánky či búrky sa podľa meteorologických modulov nepredpokladajú. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 18 až 16 °do najvyšších denných 28 až 30 stupňov Celzia.

Nedeľa (1.9.) bude posledným prázdninovým dňom, ktorý bude v znamení jasnej až polojasnej oblohy, z ktorej by dažďové zrážky spadnúť nemali. Najnižšie ranné teploty sa budú pohybovať od 19 do 17 stupňov Celzia, zatiaľ čo cez deň nás čakajú najvyššie teploty na úrovni 28 až 30 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.