Druhý novembrový víkend sa bude v meste pod Urpínom niesť v znamení spočiatku veľkej, no postupne zmenšujúcej sa oblačnosti. Úhrn zrážok podľa meteorologických modelov očakávať nemusíme.

Piatok (11. 11.) bude zrána sprevádzať hmla, pred ktorou vydal Slovenský hydrometeorologický ústav výstrahu 1. stupňa. V ďalšom priebehu dňa môžeme očakávať veľkú oblačnosť, pršať však nebude. Pri slabom premenlivom vetre sa vzduch z ranných 4 až 2 cez deň zohreje na 10 až 12 °C.

Sobota (12. 11.) má byť spočiatku ešte zamračená a hmlistá, no v druhej polovici dňa sa už obloha čiastočne vyjasní. Pršať nemá. Ani v sobotu nás silnejší nárazový vietor nepotrápi. Z ranných 5 až 3 sa cez deň oteplí na 12 až 14 stupňov Celzia.

Nedeľa (13. 11.) má byť v Banskej Bystrici slnečná, aj keď opäť treba rátať aj s hmlou. Z jasnej až polojasnej oblohy tak pršať nebude. Teploty vzduchu sa z ranných 4 až 2 cez deň vyšplhajú na 10 až 12 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.