Prvý septembrový víkend sa bude v meste pod Urpínom niesť v znamení premenlivého počasia. Zatiaľ čo v piatok a najmä v sobotu si užijeme slnečné lúče, nedeľa má byť zamračená a hrozia aj prehánky či búrky. Teploty vzduchu nebudú výrazne presahovať hranicu 20 °C.

Piatok (2. 9.) bude sprevádzať spočiatku jasná až polojasná obloha. Od popoludnia už bude na oblohe nad Banskou Bystricou panovať zväčšená oblačnosť. Pršať však nebude. Prevažne juhozápadný vietor zafúka silnejšie len krátkodobo popoludní. Z ranných 11 až 9 sa cez deň oteplí len na 21 až 23 stupňov Celzia.

Sobota (3. 9.) bude slnečná. Z prevažne úplne jasnej oblohy preto pršať nebude. Fúkať má len slabý premenlivý vietor. Vzduch sa z ranných 11 až 9 cez deň zohreje na 22 až 24 °C.

Nedeľa (4. 9.) prinesie návrat oblačnosti. Obloha má byť zväčša zamračená počas celého dňa. V druhej polovici dňa sa môžu podľa meteorologických modelov vyskytnúť aj prehánky či búrky. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 13 až 11 do popoludňajších 21 až 23 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.