Nasledujúci víkend sa bude v Banskej Bystrici niesť v znamení premenlivej oblačnosti a mierneho oteplenia. Zatiaľ čo sobota má byť slnečná, v nedeľu môžeme očakávať zväčšenú oblačnosť a v nočných hodinách aj dážď. Maximálne denné teploty vzduchu sa môžu vyšplhať nad úroveň 25 °C.

Piatok (20. 8.) prinesie po zamračenom ráne viac slnečných lúčov, pričom z prevažne polojasnej oblohy počas tohto dňa podľa meteorologických modulov pršať nebude. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 23 až 25, v noci klesne ku 14 až 12 °C.

Sobota (21. 8.) bude slnečným víkendovým dňom bez úhrnu dažďových zrážok. Obloha bude jasná až polojasná. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Teplomery cez deň ukážu v tieni maximálne hodnoty na úrovni 24 až 26 °C. V noci sa ochladí na 14 až 12 stupňov Celzia.

Nedeľa (22. 8.) zakončí týždeň v znamení postupne zväčšujúcej sa oblačnosti. Najmä okolo poludnia a vo večerných hodinách môžeme očakávať zamračenú oblohu. Popoludní treba počítať aj s ojedinelými prehánkami. Dážď môžeme očakávať aj v nočných hodinách. Ani počas tohto dňa by nás silnejší vietor nemal potrápiť. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 25 až 27 do nočných 16 až 14 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.