Posledný januárový víkend bude v Banskej Bystrici sprevádzať prevažne veľká oblačnosť, ktorá má ustúpiť len krátkodobo. Napriek tomu by sme sa sneženia podľa meteorológov nemali dočkať.

Piatok (27.1.) začne mrazivejším ránom s teplotami na úrovni -4 °C. Počas dňa sa pri prevažne zamračenej oblohe oteplí na +1 až +3 stupne Celzia. Snežiť v meste pod Urpínom nemá. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na piatok meteorologické výstrahy 1. stupňa pred hmlou a poľadovicou, ktoré budú platiť do 12.00 h. V banskobystrickom okrese sa ojedinele očakáva výskyt hmiel s dohľadnosťou 50 a 200 m a ojedinele aj tvorba poľadovice. Obozretní by tak mali byť najmä šoféri.

Sobota (28.1.) bude spočiatku taktiež zamračená, no obloha sa popoludní vyjasní. Aj preto nemusíme očakávať úhrn zrážok ani počas tohto víkendového dňa. Teploty vzduchu z ranných -3 až -5 popoludní vystúpia na +1 až +3 °C a večer poklesnú opäť pod nulu. Silnejší nárazový vietor nás nepotrápi ani v sobotu.

Nedeľa (29.1.) prinesie v Banskej Bystrici postupný návrat oblačnosti, takže v druhej polovici dňa už môžeme očakávať zamračenú oblohu, z ktorej však snežiť podľa predbežnej predpovede nebude. Ráno bude poriadne mrazivé, keď teploty vzduchu poklesnú na -6 až -8 °C. Popoludní sa oteplí na 0 až +2 stupne Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.