Najbližšie tri dni bude v Banskej Bystrici sprevádzať prevažne veľká oblačnosť, z ktorej bude prameniť aj úhrn zrážok. Maximálne denné teploty vzduchu budú naďalej atakovať hranicu 20 °C.

Piatok (6. 5.) bude dňom so spočiatku menšou, no postupne zväčšujúcou sa oblačnosťou. Najmä v druhej polovici dňa môžeme v meste pod Urpínom očakávať úplne zamračenú oblohu a v podvečerných až večerných hodinách prehánky, či dokonca búrky. Vietor s premenlivým smerom bude v nárazoch fúkať rýchlosťou okolo 11 m/s. Teploty vzduchu sa z ranných 11 až 9 cez deň vyšplhajú na 19 až 21 stupňov Celzia. Od 10.00 h do 22.00 h bude v okrese Banská Bystrica platiť výstraha 1. stupňa pred búrkami. Slovenský hydrometeorologický ústav totiž upozorňuje na zvýšené riziko búrok s krúpami, alebo miestami krátkodobých lejakov.

Sobota (7. 5.) bude prevažne zamračená, pričom počas dňa treba rátať aj s prehánkami. Fúkať má len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 11 až 9 do denných 16 až 18 °C.

Nedeľa (8. 5.) má priniesť striedanie malej a veľkej oblačnosti, pričom opäť sa treba mať na pozore aj pred dažďom. Z ranných 11 až 9 sa cez deň oteplí na 19 až 21 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.