Tuhé mrazy pominuli a v Banskej Bystrici môžeme počas tretieho februárového víkendu očakávať denné teploty vzduchu pohybujúce sa výrazne nad nulou. Zväčší sa aj oblačnosť, a tak musíme počítať s dažďom.

Od piatkového večera až do nedeľňajšieho rána bude v banskobystrickom okrese platiť výstraha 1. stupňa pred vetrom na horách, ktorý má v polohách nad 1 500 m miestami dosiahnuť nárazovú rýchlosť 30 až 37 m/s. Od sobotného popoludnia do skorého nedeľňajšieho rána bude v okrese zároveň platiť aj výstraha 2. stupňa pred vetrom na horách, ktorý má na hrebeňoch hôr dosiahnuť v nárazoch rýchlosť 38 až 44 m/s, čo predstavuje silnú až mohutnú víchricu.

Piatok (17. 2.) bude v meste pod Urpínom od rána zamračený. V druhej polovici dňa môžeme očakávať už aj dažďové prehánky. Pri slabom premenlivom vetre sa vzduch z ranných 0 až -2 počas dňa zohreje na +5 až +7 °C. Do 13.00 h bude platiť výstraha 1. stupňa pred poľadovicou, ktorej tvorba sa ojedinele očakáva aj v banskobystrickom okrese.

Sobota (18. 2.) prinesie pretrvávajúcu veľkú oblačnosť. Z nej má prameniť úhrn dažďových zrážok počas celého dňa, najvýdatnejšie v popoludňajších až večerných hodinách. V druhej polovici dňa nás potrápi aj silnejší nárazový vietor. Opäť sa oteplí, keď sa teploty vzduchu z ranných +5 až +3 cez deň vyšplhajú na +8 až +10 stupňov Celzia.

Nedeľa (19. 2.) bude v Banskej Bystrici taktiež zamračená a upršaná. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných +2 až 0 do popoludňajších +7 až +9 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.