Zatiaľ čo piatok bude v Banskej Bystrici sprevádzať premenlivá oblačnosť, od soboty sa obloha vyjasní a víkendové dni budú slnečné. Denné teploty sa budú šplhať od 23 až k 27 stupňom Celzia.

Piatok (10. 6.)  už zrána možno očakávať premenlivú oblačnosť, počas dňa je možný výskyt lokálnych búrok. Slovenský hydrometeorologický ústav dokonca vydáva žltú výstrahu pred búrkami s krúpami, pri ktorých je možný úhrn zrážok až 30 mm. Počas celého dňa bude fúkať severozápadný vietor, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť až 12 m/s. Teploty vzduchu sa z ranných 15 až 13 cez deň vyšplhajú na 23 až 25 °C.

Sobota (11. 6.) bude v meste pod Urpínom slnečná. Predpokladať môžeme len minimálnu oblačnosť, z ktorej sa neočakáva výskyt zrážok. Fúkať má len slabý premenlivý vietor. Z ranných 13 až 11 sa cez deň oteplí na 24 až 26 °C.

Nedeľa (12. 6.) sa bude niesť v duchu predchádzajúceho dňa. Očakáva sa totiž opäť minimum oblakov, teploty sa z ranných 13 až 11 vyšplhajú počas dňa na 25 až 27 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.