Štvrtý aprílový víkend bude v Banskej Bystrici sprevádzať veľká oblačnosť, z ktorej majú počas piatka a nedele prameniť aj dažďové prehánky.

Piatok (22. 4.) bude prevažne zamračený. Pršať má v popoludňajších až neskorých večerných hodinách. Prevažne južný vietor zafúka počas dňa v nárazoch rýchlosťou do 10 m/s. Teploty vzduchu sa v meste pod Urpínom z ranných +3 až +1 cez deň vyšplhajú na 13 až 15 °C. Na piatkové ráno vydal Slovenský hydrometeorologický ústav výstrahu 1. stupňa pred mrazom vo vegetačnom období, ktorá bude platiť do 8.00 h. Vo výške 2 cm nad povrchom sa v okrese Banská Bystrica totiž očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu na úrovni 0 až – 2 °C.

Sobota (23. 4.) prinesie taktiež veľkú oblačnosť, pričom podľa meteorologických modulov počas tohto víkendového dňa pršať nemá. Mierne ojedinelé prehánky však úplne vylúčené nie sú. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 8 až 6 do denných 12 až 14 stupňov Celzia.

Nedeľa (24. 4.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy. S úhrnom dažďových zrážok treba počítať počas celého dňa. Prevažne južný vietor má fúkať nárazovou rýchlosťou až do 14 m/s. Z ranných 8 až 6 sa cez deň oteplí na 15 až 17 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.