Oblačnosť v Banskej Bystrici sa zväčší. Zamračená má byť najmä sobota a počítať treba aj s dažďom. Maximálne denné teploty vzduchu sa budú držať pod úrovňou 30 °C.

Piatok (12. 8.) bude ešte s jasnou až polojasnou oblohou, z ktorej pršať nebude. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa z ranných 13 až 11 cez deň vyšplhajú na 25 až 27 stupňov Celzia.

Sobota (13. 8.) prinesie v meste pod Urpínom už väčšiu oblačnosť. Obloha bude počas celého dňa prevažne zamračená a počítať treba aj s prehánkami. Severný vietor zafúka silnejšie popoludní. Z ranných 17 až 15 sa cez deň oteplí na 25 až 27 °C.

Nedeľa (14. 8.) bude zrána zamračená, no obloha sa má potom čiastočne vyjasniť a vo zvyšnom priebehu dňa môžeme očakávať premenlivú oblačnosť. Opäť sa majú vyskytnúť aj prehánky. Vzduch sa z ranných 18 až 16 cez deň zohreje na 25 až 27 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.