Nasledujúci víkend sa bude v Banskej Bystrici a okolí niesť v znamení typického letného počasia. Obloha bude prevažne jasná a teplota vzduchu počas nasledujúcich troch dní prekročí hranicu 30°C. V nedeľu sa však môžu vyskytnúť aj mierne prehánky. 

Piatok (7. 8.) bude v meste pod Urpínom slnečný. V prvej polovici dňa bude oblačnosť malá, popoludní až večer takmer žiadna. Z ranných 19 až 17 sa cez deň oteplí na maximálnych 30 až 32 stupňov Celzia.

Sobota (8. 8.) bude víkendovým dňom s prevažne úplne jasnou oblohou bez zrážok. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor a teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 17 do najvyšších denných 33 °C.

Nedeľa (9. 8.) zakončí týždeň v znamení zrána minimálnej, popoludní až večer však už zväčšenej oblačnosti, ktorá môže priniesť aj mierne prehánky. Teplota vzduchu sa z ranných 18 °C cez deň vyšplhá na 28 až 30 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.