Oproti predošlým dňom sa oblačnosť v Banskej Bystrici a okolí zväčší, pričom od piatka do nedele bude postupne narastať. Počas piatka a soboty by pršať ešte nemalo, no nedeľa už bude daždivá. 

Piatok (9. 10.) prinesie v meste pod Urpínom spočiatku malú oblačnosť, ktorá sa však postupne počas dňa zväčší. Počas tohto dňa by podľa meteorologických modulov pršať nemalo. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Z ranných 7 až 5 sa cez deň oteplí na 17 až 19 °C.

Sobota (10. 10.) bude víkendovým dňom so spočiatku polojasnou, k večeru zamračenou oblohou bez úhrnu zrážok. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor a teplota vzduchu sa z ranných 9 až 7 cez deň vyšplhá na maximálnych 15 až 17 stupňov Celzia.

Nedeľa (11. 10.) zakončí týždeň v znamení prevažne úplne zamračenej oblohy, pričom dážď môžeme očakávať počas celého dňa, najmä v jeho druhej polovici. Teplota vzduchu sa bude počas celého dňa pohybovať v rozmedzí 9 až 13 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.