Krátkodobé oteplenie v Banskej Bystrici určite potešilo každého, kto už túžobne očakával príchod jarného počasia. Na to si však obyvatelia mesta pod Urpínom budú musieť ešte počkať, s blížiacim sa víkendom sa totiž očakáva ochladenie a v nočných hodinách aj mrazy.

Od piatkového večera bude počas nasledujúcich 24 hodín v banskobystrickom okrese platiť výstraha 1. stupňa pred vetrom na horách, ktorý má v polohách nad 1 500 m miestami dosiahnuť nárazovú rýchlosť 30 až 37 m/s.

Piatok (24. 2.) sa bude niesť v Banskej Bystrici ešte v znamení dozvukov teplejšieho počasia, no počítať treba aj s možnosťou prehánok. Počas celého dňa tak bude prevažne oblačno, teploty sa z ranných +6 až +4 cez deň vyšplhajú na +8 až +10 stupňov Celzia. Spomínané prehánky možno očakávať najmä vo večerných a nočných hodinách, v noci z piatka na sobotu.

Sobota (25. 2.) prinesie už mierne ochladenie, a hoci sa oblačnosť v obedných hodinách rozplynie, najmä smerom k večeru už začnú teploty klesať. V druhej polovici dňa nás potrápi aj severozápadný vietor, ktorý v nárazoch môže dosiahnuť rýchlosť až 17 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných +5 až +3 do popoludňajších +6 až +8 °C.

Nedeľa (26. 2.) bude v meste pod Urpínom aj naďalej zamračená, nepredpokladá sa však úhrn zrážok. Do rána však pocítime mrazy a vzduch sa z ranných -4 až -2 počas dňa zohreje iba na +3 až +5 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.