Tretí aprílový víkend bude v Banskej Bystrici sprevádzať prevažne úplne zamračená obloha, z ktorej aj zaprší. V sobotu bude chladnejšie, ale od nedele sa oteplí.

Piatok (14. 4.) bude od rána do večera zamračený. Rozpršať sa má popoludní a s úhrnom zrážok treba počítať až do nočných hodín. Severovýchodný až východný vietor bude fúkať v nárazoch rýchlosťou do 13 m/s. Teploty vzduchu sa z ranných 9 až 7 počas dňa vyšplhajú na 14 až 16 °C.

Sobota (15. 4.) prinesie ochladenie, keď sa teploty vzduchu budú pohybovať od ranných 7 až 5 do popoludňajších 9 až 11 stupňov Celzia. Obloha bude opäť prevažne úplne zamračená. Pršať z nej má najmä v druhej polovici dňa. Opäť bude fúkať silnejší východný vietor, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť do 14 m/s.

Nedeľa (16. 4.) sa má taktiež niesť v duchu zväčša zamračenej oblohy, ktorá sa však môže čiastočne krátkodobo vyjasniť. Opäť sa treba mať na pozore pred prehánkami. Bude však teplejšie, keď sa z ranných 6 až 4 počas dňa oteplí na 15 až 17 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.