Nasledujúci víkend sa bude v meste pod Urpínom niesť v znamení prevažne zamračenej oblohy. Dáždniky ešte neodložíme, keďže počas víkendu nás čaká viacero prehánok. Ani v závere júla ešte horúčavy neprídu a maximálna denná teplota vzduchu sa bude pohybovať na úrovni 25 °C.

Piatok (24. 7.) bude dňom s prevažne veľkou oblačnosťou, ktorá by v popoludňajších až večerných hodinách mala priniesť aj prehánky či búrky. Prevažne severný vietor môže fúkať nárazovou rýchlosťou až 10 m/s. Teplota vzduchu sa z ranných 17 až 15 °C vyšplhá na najvyšších denných 23 až 25 stupňov Celzia.

Sobota (25. 7.) prinesie opäť prevažne zamračenú oblohu. Popoludní môžeme očakávať aj mierny úhrn zrážok. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor a teplota vzduchu sa bude pohybovať od najnižších ranných 17 až 15 do najvyšších denných 21 až 23 stupňov Celzia.

Nedeľa (26. 7.) zakončí týždeň v znamení spočiatku jasnej až polojasnej, k večeru zamračenej oblohy. Z nej by podľa meteorologických modulov malo pršať najmä vo večerných hodinách. Z ranných 16 °C sa počas dňa oteplí na 25 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.