Aj nasledujúce, víkendové dni budú v Banskej Bystrici horúce, keď sa teploty vzduchu budú šplhať nad hranicu tridsiatich stupňov Celzia. Prehánky či búrky sa majú vyskytnúť až v úvode nasledujúceho týždňa, ale úplne vylúčené nie sú ani cez víkend.

Piatok (25. 8.) bude v meste pod Urpínom naďalej oblačný, ale obloha sa v druhej polovici dňa vyjasní. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa v priebehu dňa vyšplhajú na 28 až 30 °C v tieni.

Sobota (26. 8.) prinesie ráno a večer zväčšenú, no inak prevažne malú oblačnosť. SHMÚ predpokladá len minimálne riziko úhrnu zrážok, takže výdatnejší dážď očakávať nemusíme. Mierne prehánky sa ale môžu miestami vyskytnúť popoludní a v nočných hodinách nás môžu zasiahnuť búrky. Z ranných 21 až 19 sa vzduch cez deň zohreje na 30 až 32 stupňov Celzia. Prevažne južný vietor má zafúkať silnejšie popoludní.

Nedeľa (27. 8.) bude v Bystrici slnečná, horúca a bez zrážok. Deň začne pri teplotách vzduchu na úrovni 22 až 20 °C. SHMÚ vydal na nedeľu výstrahu 1. stupňa pred vysokými teplotami aj pre banskobystrický okres, keď sa počas dňa oteplí na 32 až 34 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.