Vonku sa nám oteplilo a keď akurát nepršalo, tak sme sa mohli Banskou Bystricou v uplynulých dňoch poprechádzať aj v krátkom rukáve. Príjemné teploty vzduchu a slnečné lúče môžeme očakávať aj počas prvého májového víkendu, aj keď o slovo sa majú nakrátko opäť prihlásiť aj prehánky.

Piatok (5. 5.) bude sprevádzať okolo poludnia zväčšená oblačnosť, avšak spoza mrakov bude naďalej vykúkať slnko. Obloha bude najjasnejšia ráno a popoludní. Dážď nás nepotrápi. Pri slabom premenlivom vetre sa vzduch z ranných 10 až 8 počas dňa zohreje na príjemných 19 až 21 °C. Do 7.00 h však bude v banskobystrickom okrese platiť výstraha 1. stupňa pred prízemným mrazom.

Sobota (6. 5.) bude v Banskej Bystrici spočiatku zamračená, pričom na obed a popoludní má aj pršať. V podvečerných hodinách sa obloha vyjasní, a užijeme si tak aj slnečné lúče. Prevažne juhozápadný vietor zafúka silnejšie okolo poludnia, a to v nárazoch rýchlosťou do 12 m/s. Teploty vzduchu sa z ranných 10 až 8 popoludní vyšplhajú na 17 až 19 stupňov Celzia.

Nedeľa (7. 5.) prinesie najväčšiu oblačnosť v rámci posledných troch dní v týždni. Obloha však nemá byť zamračená úplne a počas dňa sa párkrát čiastočne vyjasní. Pre prehánkami sa musíme mať na pozore v druhej polovici dňa. Z ranných 10 až 8 sa počas dňa oteplí na 18 až 20 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.