Víkend na prelome mesiacov marec a apríl bude v Banskej Bystrici sprevádzať prevažne zamračená obloha. Dáždniky budeme potrebovať aj počas najbližších troch dní.

Piatok (31. 3.) zakončí marec v znamení zamračenej oblohy, z ktorej má s prestávkami pršať od popoludňajších hodín. Prevažne juhozápadný vietor zafúka silnejšie popoludní, a to v nárazoch rýchlosťou okolo 9 m/s. Oproti predošlým dňom bude teplejšie, keď sa vzduch z ranných 6 počas dňa zohreje na 12 až 14 °C.

Sobota (1. 4.) bude v meste pod Urpínom taktiež zamračená, pričom s úhrnom zrážok treba počítať počas celého dňa. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 6 až 4 do popoludňajších 11 až 13 stupňov Celzia.

Nedeľa (2. 4.) prinesie pretrvávajúcu veľkú oblačnosť, z ktorej môžu v druhej polovici dňa prameniť prehánky. Teploty vzduchu sa z ranných 4 až 2 počas dňa vyšplhajú na 10 až 12 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.