Mesiac jún zakončí víkend, počas ktorého si v Banskej Bystrici užijeme množstvo slnečných lúčov, ale vylúčený nie je ani dážď z prechodne zatiahnutej oblohy. Maximálne denné teploty vzduchu sa budú šplhať k tridsiatke.

Piatok (28. 6.) bude sprevádzať premenlivá oblačnosť. V meste pod Urpínom, podľa meteorologických modelov SHMÚ, treba rátať len s nízkym rizikom výskytu prehánok v popoludňajších hodinách. Od obeda až do polnoci však bude v banskobystrickom okrese platiť výstraha 1. stupňa pred búrkami. Teplota vzduchu cez deň vystúpi na 26 a po zotmení poklesne k 18 °C.

Sobota (29. 6.) bude slnečná, s prevažne jasnou, prechodne polojasnou oblohou. Dážď očakávať nemusíme. Vzduch sa v priebehu dňa zohreje na 28 až 30 a večer ochladí na 20 stupňov Celzia.

Nedeľa (30. 6.) zakončí mesiac jún s premenlivou oblačnosťou a teplotou vzduchu do 30 °C. Obloha nad Banskou Bystricou sa má prechodne zamračiť okolo poludnia a večer, pričom v závere dňa sa môžu vyskytnúť aj prehánky či búrky.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.