Po slnečných a teplých dňoch sa musíme v Banskej Bystrici pripraviť na návrat oblačnosti a s ňou spojený úhrn zrážok. Postupný pokles teplôt vzduchu už predznamená ochladenie, ktoré bude výraznejšie v budúcom týždni.

Piatok (24. 3.) prinesie návrat oblačnosti, a obloha tak bude prevažne zamračená. V meste pod Urpínom by podľa meteorologických modelov počas dňa pršať nemalo. SHMÚ však vydal výstrahu 1. stupňa pred búrkami, ktorá bude v banskobystrickom okrese platiť od 17.00 h až do sobotňajšieho rána. Južný vietor bude fúkať silnejšie od dopoludňajších do popoludňajších hodín, v nárazoch rýchlosťou do 12 m/s. V piatok bude ešte teplo, keď sa vzduch z ranných 9 až 7 počas dňa zohreje na 16 až 18 °C.

Sobota (25. 3.) bude spočiatku zamračená, ale obloha sa postupne počas dňa čiastočne vyjasní. Očakávať môžeme aj dážď, a to najmä skoro ráno a v druhej polovici dňa. Oproti predošlým dňom sa ochladí, keď sa teploty vzduchu budú pohybovať od ranných 9 až 7 do popoludňajších 12 až 14 stupňov Celzia.

Nedeľa (26. 3.) sa bude niesť v znamení premenlivej, ale prevažne veľkej oblačnosti. Ráno a v druhej polovici dňa môžeme očakávať dážď. Teploty vzduchu sa z ranných 5 až 3 počas dňa vyšplhajú na 11 až 13 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.