Aj na prelome septembra a októbra musíme v Banskej Bystrici naďalej počítať so zamračenou oblohou a pretrvávajúcim úhrnom zrážok.

Piatok (30. 9.) bude v Banskej Bystrici daždivý už od skorých ranných hodín. Najvýraznejšie bude pršať predpoludním. Obloha sa však má popoludní až podvečer čiastočne vyjasniť, s čím bude súvisieť znižujúce sa riziko úhrnu zrážok. Oblačnosť sa má opäť zväčšiť večer a očakávať môžeme upršanú noc. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Z ranných 12 až 10 sa cez deň oteplí len na 13 až 15 °C.

Sobota (1. 10.) otvorí mesiac október v znamení prevažne úplne zamračenej oblohy, z ktorej má pršať už od skorých ranných hodín. Popoludní má prestať pršať, no prehánky sa majú večer vrátiť. Ani počas prvého októbrového dňa nás silný nárazový vietor nepotrápi. Teploty vzduchu sa z ranných 10 až 8 cez deň vyšplhajú na 14 až 16 stupňov Celzia.

Nedeľa (2. 10.) má v meste pod Urpínom zrána priniesť čiastočné vyjasnenie oblohy, no oblačnosť sa má postupne počas dňa opäť zväčšovať. Počas celého dňa treba opäť počítať aj s prehánkami. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 9 až 7 do popoludňajších 14 až 16 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.