V sobotu bolo v basketbalovej extralige žien na programe banskobystrické derby v ktorom hráčky BK ŠK UMB privítali v telocvični v budove Filozofickej fakulty UMB bystrické pumy. Z tohto duelu Vám prinášame fotoreport.

Pumy potvrdzovali úlohu favoritiek už od úvodu stretnutia a  prvú štvrtinu vyhrali o 11 bodov. V podobnom duchu sa niesla aj druhá 10-minútovka a po polčase svietil na výsledkovej tabuli stav 13:32. Basketbalistky UMB, v ktorých kádri hrá aj viacero bývalých hráčok púm, nedokázali na aktívnu ofenzívnu hru súperiek správne reagovať, o čom svedčí najmä výsledok tretej štvrtiny, ktorú pumy vyhrali o 20 bodov. Derby sa napokon skončilo poriadnym debaklom, keď bystrické pumy zdolali tím BK ŠK UMB 49-bodovým rozdielom.

Pumy premenili viac ako polovicu dvojkových pokusov a v koši skončil aj každý tretí hod za tri body v podaní hosťujúceho tímu. Domáce hráčky naopak premenili len štvrtinu dvojkových pokusov a ich jedinú trojku vsietila Katarína Piperková, ktorá celkovými trinástimi bodmi postarala o polovicu bodov tímu UMB. Za pumy to strieľalo Striešovej, či Belušovej a 10-bodovú hranicu pokorila aj Neuschlová.

Katarína Piperková, BK ŠK UMB: „Na dnešný zápas sme sa veľmi tešili, nakoľko pre mnohé z nás to bol veľmi špecifický zápas. Do zápasu sme išli s tým, že chceme podať čo najlepší výkon. Bohužiaľ, nedali sme do zápasu to, čo sme si povedali na začiatku. Súper od začiatku udával tempo hry a my sme sa mu nedokázali prispôsobiť. Z každého takéhoto zápasu si musíme brať ponaučenie a v budúcnosti sa vyvarovať chybám.“

Andrea Izáková, trénerka BK ŠK UMB: „Dnešný zápas mal výnimočný podtón pre viaceré dievčatá. Výsledok zápasu hovorí za všetko, po taktickej stránke sa nič nedodržalo, čo som vyžadovala od dievčat. Súper diktoval tempo hry, doskakoval lopty pod naším košom a premieňal streľbu zo stredných a dlhších vzdialeností. Uvedený zápas si rozoberieme a musíme sa pripraviť na nasledujúci zápas.“

Miloslav Michálik, tréner BK ŠKP 08: výhra bola zaslúžená aj napriek obavám z toho, že hrali dve družstvá, ktorých hráčky sa poznajú z pôsobenia z nášho klubu. Mentálne sme to zvládli, odohrali sme dobrý zápas.

Alexandra Belušová, BK ŠKP 08: Od začiatku zápasu sme viedli a udržiavali si náskok. Páčilo sa mi že sme to ťahali rýchlo dopredu a hrali rýchle protiútoky. Taktiež sme dokázali zareagovať na zmenu obrany a aj proti zóne sme dokázali stále skórovať a hrať našu hru. Som taktiež rada že si zahrali všetky dievčatá a že panovala dobrá atmosféra na lavičke. Teraz sa musíme sústrediť na najbližší domáci zápas proti Popradu a poctivo sa naň pripraviť.

Extraliga žien – 5. kolo – Banská Bystrica

BK ŠK UMB Banská Bystrica – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 26:75 (5:16, 8:16, 5:25, 8:18)

Zostava BK ŠK UMB a body: Piperková 13, Paulechová 6, Chovancová 4, Turčanová 2, Moravčíková 1, Luptáková, Dobrotová, Mrváňová, Žilinská, Vyšná, Vojtek.

Zostava BK ŠKP 08 a body: Striešová 12, Belušová 11, Neuschlová 10, Mesárošová 8, Holíková 8, Matejčíková 7, Malovcová 7, Vargová 6, Šimčíková 2, Oborilová 2, Žilinská 2, Bahledová.

TH: 1/10 – 11/14. Trojky: 1/20 – 8/24. Fauly: 19 – 11.