Bystrické pumy privítali v rámci 4. kola extraligy žien na svojej palubovke Piešťanské Čajky. Hosťujúce hráčky odskočili banskobystrickým basketbalistkám v prvom polčase na bodový rozdiel, ktorý sa už pumám vo vyrovnanej druhej polovici zápasu nepodarilo dotiahnuť.

Banskobystričanky držali v úvode zápasu so súperkami krok a v 6. minúte viedli 8:6, no piešťanské hráčky následne prebrali iniciatívu do svojich rúk a po prvej 10-minútovke viedli o 9 bodov. Tento náskok sa hosťujúcemu tímu podarilo v druhej štvrtine ešte zveľadiť na 19 bodov. V druhej polovici zápasu sa hra vyrovnala a pumy prehrali tretiu štvrtinu len o bod. Rovnakým rozdielom však vyhrali tú poslednú, čím potvrdili dobrý výkon z druhého polčasu.

Piešťanské čajky sa mohli spoľahnúť najmä na Mateu Tadič, ktorá sa postarala o 19 bodov. Bodovo jej sekundovali ďalšie tri hráčky, ktoré prekonali 10-bodovú hranicu, menovite Martišková, Hašková a Kozáková. Z banskobystrického tímu bolo bodovo najaktívnejšie duo Matejčíková – Žilinská. Pumy si budú chcieť napraviť chuť v derby s basketbalistkami UMB, ktoré sa odohrá v sobotu, 24. októbra o 17:00 hod.

Miloslav Michálik, tréner Banskej Bystrice pre exz.sk:

„Hlavne sme chceli odčiniť zlý výkon proti Košiciam spred poldruha týždňa, čo sa nám vcelku podarilo. Mrzí ma však trošku, že sme sa nedokázali vysporiadať s agresívnejším prejavom súpera. Na jednej strane je dobré, že sme sa s tým stretli, teda že niekto na nás takto pritlačil. A keďže sme sa s tým v niektorých úsekoch nedokázali vysporiadať, Piešťanské Čajky sa dostali do viacbodového vedenia. Až v druhom polčase sme sa s tým dokázali vyrovnať a môže panovať i spokojnosť s našou predvedenou hrou. Posledný týždeň a pol vnímam ako prípravu na dva zápasy, ktoré nás teraz najbližšie čakajú, jednak proti bystrickej UMB a potom proti Popradu. Potrebovali sme získať nejaké sebavedomie. Dúfam, že sme ho získali v tomto zápase. Aj keď bola badateľná taká mladícka nerozvážnosť, no s tým sa budeme boriť celú sezónu.“

Lucia Žilinská pre exz.sk:

„Do prvého polčasu sme nevstúpili koncentrovane. Súpera sme nechali ujsť na rozdiel pár bodov, potom sme sa snažili doťahovať, ale chybou bolo, že sme mali ísť do zápasu od začiatku s chladnou hlavou a nie hrať pod tlakom. V druhom polčase naša hra už vyzerala lepšie, tak v obrane, ako i v útoku. Snažili sme sa hlavne napraviť zlý výkon z Košíc a odohrať s Piešťanskými Čajkami čo možno najlepší zápas. Spokojnosť môže byť s druhým polčasom, no istotne nie stopercentná.“