V piatok MIBA privítala staronového účastníka Openligy – Prievidzu. Pred zápasom hostia figurovali na 6. mieste a MIBA na 8. mieste s jednobodovou stratou, aj preto sa očakávalo vyrovnané stretnutie.

MIBA Banská Bystrica – FSC Prievidza 5:2 (3:1)

Góly: Willwéber 2, Kulík, Kohút, Giertl – Čampiš, Kelemen
ŽK:
Greško – Rybár, Madarász
ČK:
Madarász (Prievidza) – HNS hrubá urážka rozhodcu
Pred 100 divákmi rozhodovali Ľ. Ágg, J. Szkokan (obidvaja Nové Zámky)

Domáci nechceli nechať nič na náhodu, a preto sa snažili od úvodného hvizdu aktívnou hrou získať vedenie v zápase. Tento zámer pretavil na skutočnosť už v 2. minúte Willwéber, ktorý po Kulíkovom priťuknutí prestrelil hosťujúceho brankára. Po inkasovanom góle hostia prevzali iniciatívu a zvýšením pohybom si chceli vypracovať príležitosti na vyrovnanie. MIBA pozorne bránila a z následných protiútokov ohrozovala prievidzskú bránu. V 13. minúte sa domáci mohli tešiť znova, keď Kohút zastavil útok hostí, vymenil si loptu s Greškom a zvýšil na 2:0. No prievidzskí futsalisti hneď v zapätí odpovedali a znížili náskok MIBY na gól. O tri minúty neskôr však opäť fungovala spolupráca Kulíka s Willwéberom, ktorý sa druhýkrát zapísal do listiny strelcov. Hostia sa s nepriaznivým stavom nechceli zmieriť. Dokázali si vypracovať niekoľko šancí, ale neboli presní v koncovke. Minútu pred koncom prvého polčasu bol hosťom vylúčený hráč za nešportové správanie. Početnú výhodu sa domácim skoro podarilo využiť, avšak Kútiková strela rozvlnila sieť tesne po vypršaní hracieho času.

Druhý polčas sa začal hrou štyria na troch, počas ktorej boli Banskobystričania blízko ku gólu, ale Kulíkova strela netrafila priestor brány. Hostia, už v plnom počte, sa snažili zvýšenou aktivitou streliť kontaktný gól, no proti tomu bol domáci brankár Škubák a aj konštrukcia jeho brány. Odpoveďou MIBY na zvýšenú aktivitu hostí bol ich štvrtý presný zásah, ktorého autorom bol Kulík po prihrávke Poláka. V 12. minúte druhého polčasu sa prievidzskému tímu podarilo znížiť, keď si krížnu strelu nešťastné vrazil domáci brankár do svojej siete. Hostia zacítili šancu na zvrat a pokračovali v dobýjaní Škubákovej brány. Domácim sa nápor súpera darilo eliminovať a neustále hrozili z protiútokov. Po jednom z nich sa presadil M.Giertl, čím zvýšil stav zápasu na 5:2. Hostia sa v závere odhodlali k powerplay, avšak ich šance zostali nevyužité. MIBA potvrdila výsledok z posledného domáceho zápasu Openligy a pripisuje si do tabuľky ďalšie tri body.

V piatok o 19:30 hod. MIBA odohrá v Novom Meste zápas proti Podoliu, ktoré po 9. kole figuruje na 9. mieste.

Videozostrih zo zápasu:

[youtube dBbC2YufkrQ 540 360]

Ostatné výsledky:
Futsal Club Nové Mesto nad Váhom – Futsal Team Levice 6:3
Forever Mesto Púchov – FC Bulls Divus Trnava 10:3
KSF Doxx Žilina – Benfica GEMM Čadca 19:4

Tabuľka:

Mužstvá
Skóre Body
1 Futsal Team Levice 51:31 19
2 sTC Púchov 32:22 16
3 Forever Mesto Púchov 49:36 15
4 Futsal Club Nové Mesto nad Váhom 46:46 13
5 MIBA Banská Bystrica 47:34 12
6 ŽFA Žirafa Žilina 40:44 12
7 FC Bulls Divus Trnava 39:53 12
8 FSC Prievidza 35:34 10
9 Etna Dragons Podolie 25:37 6
10 Benfica GEMM Čadca 32:56 6
11 KSF Doxx Žilina 36:39 4