Cieľom podujatia Naučme deti športovať, ktoré sa uskutočnilo v nedeľu popoludní v športovom areáli ZŠ na Golianovej ulici, bola pomoc deťom trpiacim detskou mozgovou obrnou (DMO) netradičným spôsobom.

naucme deti sportovatObčianske združenie Nožička dlhodobo pomáha deťom s DMO a práve na jeho účet poputuje výťažok zo vstupného z tejto akcie. Celkovo sa na tento účel napokon vyzbieralo vyše 4-tisíc eur. V nedeľu popoludní sa však so svojimi športovými idolmi neprišli stretnúť len deti s postihnutím, ale aj ich zdraví rovesníci, pre ktorých bolo pripravených množstvo športových disciplín.

Druhý ročník podujatia svojou účasťou podporili napríklad hokejista Michal Handzuš či tréner baranov Vladimír Országh, úspešná lyžiarka Petra Vlhová, slovenskí biatlonoví reprezentanti, atléti VŠC Dukla, známi futbalisti ako Martin Jakubko či Peter Boroš, Lbasketbalisti a basketbalistky, pretekár Richard Gonda, ale aj zástupcovia tunajších klubov skokov na lyžiach, cyklistiky či bojových umení. S deťmi si ale zasúťažil aj známy herec Lukáš Latinák. Atmosféru podujatia približuje naša videoreportáž.