V dohrávke 31. kola cestovali basketbalisti Banskej Bystrice na palubovku Svitu. Hostia boli po predošlej vysokej výhre nad Nitrou dobre naladení a túto pohodu chceli odzrkadliť aj na východnom Slovensku.

Iskra Svit – ŠKP Banská Bystrica 102:95 (27:31,23:22,31:22,21:20)

Zostava a body Svit: Jackson 19, Black 16, Smajlagič 12, Coley 6, Vojtek 5 (Fodor 34, Oluić 10, Bachan 0, Dratva 0, Jugo 0, Míčka 0)

Zostava a body Banská Bystrica: Žiak 25, Thompson 17, Blagojević 8, Moliva 8, Rhymes 8 (Munks III 13, Maree 12, Vojtek 4, Körner 0)

TH: 12/17 – 13/20, Trojky: 14 – 12, Fauly: 19 – 18

Basketbal - SKP Banska Bystrica - Iskra Svit - 23.12.2014 - Banska BystricaDo súboja s tabuľkovým susedom vstúpili basketbalisti Banskej Bystrice úspešne. Od prvých sekúnd si vytvorili tesný náskok, ktorý si udržali až do konca prvej časti. Svitu sa párkrát podarilo vyrovnať, ale pred druhou desaťminútovkou boli o niečo lepšie naladení Bystričania, výsledok 27:31 symbolizoval poriadnu ofenzívnu smršť na oboch stranách.

Druhá časť už nebola tak bohatá na trefy do čierneho. Tabuľkové postavenie sa však prenieslo aj do hry, diváci vo Svite sledovali mimoriadne vyrovnaný súboj. Napriek tomu sa Iskra nedokázala dostať do vedenia a zverencom Miroslava Grznára sa po piatich minútach podarilo odskočiť súperovi na rozdiel ôsmych bodov. Neskôr to bol náskok dokonca jedenásťbodový, no domácemu celku patrili záverečné minúty. Policajtom zvlhol na dve a pol minúty pušný prach, čo domáci celok využil na stiahnutie ich náskoku na tri body a túto sekvenciu hry vyhral tesne 23:22. Po prvej polovici stretnutia bol stav 50:53.

Basketbalisti Svitu pokračovali v zlepšenom výkone aj po prestávke. Stačila im necelá minúta na to aby sa dostali prvýkrát do vedenia. Od tejto chvíle sa začal obraz hry rapídne meniť. Hráči spod Urpína sa presadili až po vyše dvoch minútach, za ten čas si však Svit stihol pripísať na svoje konto desať bodov. Skôr ako by niekto stihol okom mrknúť, klub z východu republiky vyhrával o osem bodov. Stredoslováci ešte dokázali korigovať na rozdiel dvoch bodov, no pred poslednou pasážou hry mal lepšie vyhliadky ich protivník, ktorý zvládol tretiu štvrtinu bravúrne pomerom 31:22. Celkové skóre bolo 81:75.

Basketbal - SKP Banska Bystrica - Iskra Svit - 23.12.2014 - Banska BystricaSviťania si strážili svoj náskok ako oko v hlave. Po štyroch minútach však skomplikoval ich cestu za víťazstvom Žiak, vtedy sa k nim banskobystrický ŠKP priblížil na rozdiel jediného bodu. Črtajúcu sa drámu ale zažehnali domáci basketbalisti, ktorým patrili najmä záverečné momenty. V nich naopak bystrický celok zaznamenal sériu štyroch nepresných pokusov po sebe a bolo jasné, že Svit dovedie toto stretnutie do víťazného konca. Tak sa aj stalo, navyše pokorilo stobodovú hranicu približne minútu pred záverečným klaksónom. Celkový sumár 102:95 znamenal, že basketbalisti zo Štiavničiek nenadviazali na hladkú výhru s Nitrou, aj keď to mali dobre rozohrané. A to aj vďaka tomu, že Svit ovládol druhú polovicu stretnutia.

Záverečný zápas základnej časti odohrajú zverenci trénera Miroslava Grznára v sobotu 28. februára v Spišskej Novej Vsi. Začiatok duelu je naplánovaný na 18.00 hod.